menu
QAmmunity.org
Answers by David Leppik
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by David Leppik
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by David Leppik
Filter
User David Leppik
Recent activity
All questions
All answers
PLS NEED HELP! A major catalyst to the Civil Rights Act of 1964 was: Question 1 options: The Supreme Court decision of Brown vs the Board of Education The arrest of Rosa Parks and the Montgomery Bus Boycott
answered
Apr 10, 2019
Social Studies
middle-school
1
vote
61.3k
views
What is a primary goal of a lobbyist? A. change monetary policy B. curb government spending C. influence lawmaking D. veto legislation
answered
Feb 23, 2019
Social Studies
high-school
2
votes
41.1k
views
Complete the second sentence so that it has a similar meaning to the first sentence. You must use the word given. 1) Have you seen that cute boy by the counter? He was paying a lot of attention to you.
answered
Jan 26, 2019
English
high-school
5
votes
83.6k
views
When n is divided by 14, the remainder is 9. what is the remainder when n is divided by 7?
answered
Dec 25, 2018
Mathematics
college
3
votes
171k
views
What is f(6) ? Thanks
answered
Nov 26, 2018
Mathematics
high-school
0
votes
161k
views
What is the transfer of energy to a system by the application of a force called?
answered
Sep 21, 2018
Physics
high-school
7
votes
175k
views
PLEASSSEE HELPPP in “The First Seven Years” by Bernard Malamud, how does Sobel’s love of reading contrast with Feld’s feelings about education? A> Sobel reads because he has to, but Feld believes in the
answered
May 2, 2018
English
high-school
4
votes
107k
views
What is the difference in the beginning between primary succession amd secondary succession
answered
Dec 11, 2017
Biology
high-school
3
votes
26.3k
views
When trying to determine the meaning of an unfamiliar word you should first
answered
Nov 15, 2017
English
high-school
2
votes
52.2k
views
the cost of 3 bottles of apple spread is $7.41. what is the cost of each bottle of apple spread? $1.62 $2.47 $4.41 $10.41
answered
May 16, 2017
Mathematics
high-school
2
votes
139k
views
Can someone please answer. There is a picture. It is only one question. Thank you so much!
answered
Mar 24, 2017
Mathematics
high-school
2
votes
118k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org