menu
QAmmunity.org
Questions by Dan Hastings
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Dan Hastings
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Dan Hastings
Filter
User Dan Hastings
Recent activity
All questions
All answers
3 pizzas for $ 16.50 what is the unit rate for one pizza
asked
Aug 21, 2018
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
43.5k
views
A fair charges $7.25 for admission and $5.50 for a ride pass. Ten friends visited the fair. Not all of the friends purchased ride passes. If their total cost was $105.50, how many friends purchased ride
asked
Jul 12, 2018
Mathematics
middle-school
2
answers
0
votes
206k
views
2x-20 over 3 = 2x A) -5 B) -3 C) 2 D) 13
asked
Jan 13, 2018
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
193k
views
How did Brunelleschi build a dome that would not collapse??
asked
Nov 27, 2016
History
middle-school
1
answer
0
votes
75.6k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org