menu
QAmmunity.org
Answers by Chillie
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Chillie
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Chillie
Filter
User Chillie
Recent activity
All questions
All answers
Can you conclude that A = B if A, B, and C are sets such that A. A ∪ C = B ∪ C B. A ∩ C = B ∩ C C. A ∪ C = B ∪ C D. A ∩ C = B ∩ C
answered
Dec 19, 2024
Mathematics
high-school
3
votes
66.9k
views
Order these lengths from least to greatest.
answered
Nov 20, 2024
Mathematics
high-school
1
vote
172k
views
The printer I want isn't listed -Browse for a printer -Select a shared printer by name
answered
Nov 16, 2024
Social Studies
high-school
2
votes
124k
views
Read the following claim. americans are facing a student loan debt crisis because expected jobs did not materialize after graduation for many students. this would be categorized as a: a. claim of policy.
answered
Oct 8, 2024
Business
high-school
4
votes
226k
views
The view is the simplest view in Project, shows 4 weeks and offers several formatting options. O A. Network Diagram O B. Calendar C. Gantt Chart T OD, Print Preview or to this answer.
answered
Oct 6, 2024
Computers and Technology
high-school
5
votes
94.6k
views
Add 7 and the quotient of 2 and 9 how do i put this?
answered
Sep 20, 2024
Mathematics
middle-school
1
vote
128k
views
Which of the following is the most common solid renal tumor of childhood? 1) Adenocarcinoma 2) Leiomyoma 3) Nephroblastoma 4) Renal lipoma
answered
Aug 13, 2024
Medicine
college
5
votes
49.4k
views
Make comparisons Josefina describe a su gato, Memo, y a su perro, Sancho. Lee la descripción y escoge las palabras apropiadas. (Read Josefina's description of her pets and choose the appropriate words.
answered
May 16, 2024
Spanish
college
4
votes
183k
views
Using the equation method, calculate how many bikes Mike needs to sell to break even with the following information. Selling Price=$150. Variable costs per bike=$75. Fixed costs=$7,500. a) 100 bikes b)
answered
Apr 19, 2024
Business
high-school
3
votes
172k
views
3 tons of compost cost $7,620.00. What is the price per pound?
answered
Jan 21, 2024
Business
high-school
3
votes
197k
views
The coordinates of the vertices of a polygon are (-2, -3), (-2, 1), (0, 3), (3, -1), and (3, -3). What is the perimeter of the polygon to the nearest tenth of a unit?
answered
Jan 1, 2024
Mathematics
college
3
votes
217k
views
Being saddened by the death or a pet is it physical social or mental\emotional
answered
Aug 2, 2023
Health
high-school
6
votes
113k
views
Explain the term economic squeeze
answered
Feb 16, 2023
English
high-school
10
votes
27.7k
views
I NEED THIS ASAP Solve for X
answered
Jan 1, 2023
Mathematics
high-school
3
votes
225k
views
A menos que la sequia _______________(continuar),no tendremos que preocuparnos
answered
Sep 22, 2022
Spanish
high-school
6
votes
27.0k
views
Maria needs 3/4 foot of string to make each bracelet. How many feet of string does she need to make 9 bracelets?
answered
Aug 26, 2022
Mathematics
middle-school
6
votes
156k
views
The following system of equations is graphed below. Y= 3x - 9 Y= -2x + 1 What is the solution to the system? A. (−3, −2) B. (−3, 2) C. (−2, −3) D. (2, −3)
answered
Aug 16, 2022
Mathematics
middle-school
2
votes
113k
views
autumn has saved $5.00. her aunt sent her $15.00 how much more money does Autumn need to save for a school shrit that cost $25.00?
answered
Aug 14, 2022
Mathematics
high-school
0
votes
100k
views
Match the arc or central angle to the correct measure based on the figure below.
answered
Jul 31, 2022
Mathematics
high-school
4
votes
172k
views
Help that’s the other questions :(
answered
Jul 2, 2022
English
high-school
7
votes
116k
views
Page:
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org