menu
QAmmunity.org
Answers by Carlos Garces
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Carlos Garces
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Carlos Garces
Filter
User Carlos Garces
Recent activity
All questions
All answers
Should State governments set fewer regulations?
answered
Nov 28, 2022
Social Studies
high-school
1
vote
230k
views
Guys please help im trying so hard i cant find the answer god loves you if you do this
answered
Oct 29, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
1.1k
views
5 is greater or equal to 1
answered
Sep 26, 2022
Mathematics
high-school
2
votes
164k
views
HURRY NOWWWWWWWW Decide if the following statement is grammatically CORRECT or INCORRECT. Lequelle des deux filles est la plus belle (the prettiest) ? Correct Incorrect Fill in the blank with the correct
answered
Apr 28, 2022
French
middle-school
3
votes
112k
views
5. What is the "first object of Government"?
answered
Jan 27, 2022
Social Studies
high-school
7
votes
200k
views
33 divide by 9537 plssss helpp me
answered
Jan 6, 2022
Mathematics
high-school
3
votes
89.5k
views
A package of 3 pairs of insulated socks costs $17.07. What is the unit price of the pairs of socks?
answered
Dec 29, 2021
Mathematics
middle-school
1
vote
125k
views
Use the steps to finish writing an equivalent equation for y in terms of x. −6x = 12 − 4y 1. Subtract 12 from both sides: −6x − 12 = −4y 2. Divide −4 to both sides: −6x − 12 −4 = −4y −4 x + 3 = y
answered
Dec 11, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
123k
views
Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?
answered
Nov 4, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
119k
views
Help anyone????????????
answered
Oct 29, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
1.7k
views
What effect did the introduction of smallbox have in America
answered
Oct 14, 2021
History
high-school
5
votes
210k
views
Math homeworkkkkkkkkkkkkkk
answered
Aug 15, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
116k
views
I need help with mathhhhhhh
answered
Aug 10, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
208k
views
Solve the equation for y. 6 =4x+9y. y=
answered
Jun 20, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
217k
views
How many meters is in 32 km
answered
Jun 9, 2021
Physics
high-school
3
votes
44.9k
views
How would you find the 27th term Given the arithmetic sequence: -1, -3, -5, -7, . . .
answered
Feb 19, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
172k
views
Quadrilateral with E(-2,-7),F(4,-3),G(0,1),and H(-4,-2);scale factor 0.5
answered
Jan 5, 2021
Mathematics
college
3
votes
104k
views
Read the sentence. The instruments (record, records) data from stars, and the scientist (study, studies) the data for evidence of new planets. Which verbs correctly complete the sentence? record; study
answered
Sep 1, 2020
English
middle-school
2
votes
110k
views
How can you best present ideas during a discussion? Check all that apply. by staying focused on the topic by speaking clearly and carefully by avoiding reading from written notes by connecting my ideas
answered
May 14, 2020
History
middle-school
4
votes
159k
views
Which is the BEST definition of the word insoluble as it occurs in the sentence It was a mystery all insoluble; nor could I grapple with the shadowy fancies that crowded upon me as I pondered? A) not belonging
answered
Apr 25, 2020
English
middle-school
4
votes
168k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org