menu
QAmmunity.org
Answers by Brandon F
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Brandon F
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Brandon F
Filter
User Brandon F
Recent activity
All questions
All answers
Positive + positive
answered
Apr 7, 2021
Mathematics
middle-school
3
votes
57.8k
views
How many different meals are possible if each meal includes one main course, one side dish , and one drink ? Make a list of all of the available meals options
answered
Mar 22, 2021
Mathematics
high-school
5
votes
150k
views
How does Augustus ask out Hazel? Why does Hazel seem to be surprised?
answered
Mar 8, 2021
English
high-school
5
votes
11.9k
views
The average of 7 and n is -8 if?
answered
Feb 27, 2021
Mathematics
college
6
votes
201k
views
What vertex does the quadrilateral and the pentagon share? (–3, –5) (–3, 2) (3, –5) (3, 2)
answered
Jan 26, 2021
Mathematics
middle-school
5
votes
175k
views
Can anyone solve this problem
answered
Nov 20, 2020
Mathematics
high-school
4
votes
40.0k
views
How long will it take a 400 W engine to lift a 100 N object up to a height of 80 m?
answered
Nov 20, 2020
Physics
middle-school
3
votes
46.1k
views
Which reason best explains Thomas Jefferson's purpose for repeating the phrease "He has" in the list of grievances in the Declaration of Independence
answered
Aug 12, 2020
English
high-school
2
votes
141k
views
Seeking prenatal care and avoiding unapproved medicine and drugs can lead to a miscarriage. Please select the best answer from the choices provided. T F
answered
Jun 25, 2020
Medicine
high-school
2
votes
176k
views
A rectangle lot 30m by 20m is surronded on all four sides by a concrete walk 3m wide. If you need to concrete only the sidewalk, how much concrete will you need? (surface area)
answered
Jan 2, 2020
Mathematics
middle-school
0
votes
99.3k
views
Refer to the student schedule to answer the question. ¿A qué hora es la clase de español?
answered
Sep 13, 2019
Spanish
middle-school
3
votes
27.2k
views
When nitrogen gas reacts with hydrogen gas, ammonia gas is formed. how many grams of hydrogen gas are required to react completely with 3.5 l of nitrogen at stp?
answered
Sep 3, 2019
Chemistry
high-school
3
votes
9.6k
views
[04.02 MC] A supply and demand graph, showing quantity on the x axis from 0 to 60 in 10 unit increments. Price is on yaxis from 0 to 5 in Public Domain The government sets the price of subsidized corn
answered
Jul 19, 2019
Business
middle-school
3
votes
209k
views
It costs Guido $0.20 to send a text message from his cell phone. He has already spent $4 in text messages this month. If he has a total of $10 that he can spend this month on text messages, write and solve
answered
May 6, 2019
Mathematics
high-school
7
votes
23.8k
views
What will most likely happen to a plant that does not receive enough sunlight?
answered
Mar 4, 2019
Biology
high-school
3
votes
199k
views
Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $18.96. What is the unit cost per tube of lip gloss?
answered
Feb 5, 2018
Mathematics
middle-school
6
votes
73.0k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
6.3m
questions
8.3m
answers
Search QAmmunity.org