menu
QAmmunity.org
Answers by Bob Wintemberg
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Bob Wintemberg
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Bob Wintemberg
Filter
User Bob Wintemberg
Recent activity
All questions
All answers
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas. What is the price per gallon?
answered
Jun 5, 2015
Mathematics
high-school
1
vote
59.6k
views
A professional cyclist rides a bicycle that is 92 percent efficient. For every 100 joules of energy he exerts as input work on the pedals, how many joules of output work are used to move the bicycle?
answered
Apr 26, 2015
Physics
high-school
3
votes
208k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org