menu
QAmmunity.org
Questions by Blaszard
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Blaszard
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Blaszard
Filter
User Blaszard
Recent activity
All questions
All answers
1. What is the measure of AB? A 264° B
asked
Jun 11, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
3
votes
180k
views
Simplify 4a – 7b + 2ab – a + b. Group of answer choices 15ab 4a – 7b + 2ab 3a – 6b + 2ab -ab
asked
Apr 3, 2022
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
113k
views
Point S is on line segment RT. Given ST = 3x-8, RT = 4x, and RS = 4x-7, determine the numerical length of RT.
asked
Feb 11, 2022
Mathematics
college
1
answer
2
votes
143k
views
Pls help Erica walks to her friend Phillips house the graph shows Erika's distance from home over time. find the rate of change from 1 minutes to 2 minutes.
asked
Feb 3, 2022
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
159k
views
How long is a basketball court? Select the best estimate A, 27 miles B , 27 feet C, 27 inches D, yards
asked
Dec 24, 2021
Geography
college
1
answer
2
votes
37.8k
views
What is 4/5 ÷ 1/3 =____
asked
Dec 8, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
68.0k
views
How many solutions does the following equation have? 5a-2=-22
asked
Jul 9, 2021
Mathematics
middle-school
2
answers
1
vote
145k
views
Why is norway called "the land of midnight sun"?
asked
Jun 17, 2021
Geography
high-school
1
answer
2
votes
44.8k
views
MARKING BRINLEST RIGHT NOWW HURRYY Marie spent $75 of her paycheck on clothes. She then spent 2/5 of the remaining money on books. Next, she put half of the money that was left into her savings account
asked
Mar 11, 2021
Mathematics
middle-school
1
answer
5
votes
185k
views
11. The price of gas increases from $2.20 per gallon on Monday to $2.31 per gallon on Tuesday. What is the percent of increase?
asked
Oct 21, 2020
Mathematics
middle-school
1
answer
3
votes
2.2k
views
Any help I don’t really understand this
asked
Oct 7, 2019
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
64.7k
views
What is 2.778 in word form
asked
Sep 11, 2019
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
192k
views
Which is equivalent to ∜9^1/2?
asked
May 11, 2019
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
14.9k
views
If a 48-piece set of stainless steel flatware costs $124.80 at bed bath & beyond, what is the cost per piece?
asked
Nov 4, 2018
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
192k
views
Although Shackleton's mission to cross Antarctica by foot failed, the Imperial Trans-Antarctic Expedition is hailed as a milestone in expedition history. Why? A.because Shackleton brought all 27 of his
asked
Sep 18, 2018
English
high-school
2
answers
0
votes
220k
views
How many 1/8 pound servings of walnuts, s , are in 3/4 pound of walnuts?
asked
Nov 17, 2017
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
95.8k
views
Multiples of 0.5 that add to 1.5
asked
Mar 18, 2017
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
186k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org