menu
QAmmunity.org
Questions by Aurel
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Aurel
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Aurel
Filter
User Aurel
Recent activity
All questions
All answers
Can someone answer this plz And only answer number 2
asked
Dec 14, 2021
Health
high-school
1
answer
2
votes
83.6k
views
A group of 5 friends goes to a show. Each ticket costs $9, and the friends share popcorn that costs $6. Which shows the total cost?
asked
Nov 3, 2021
Mathematics
college
1
answer
2
votes
7.4k
views
Cost of microscope is $269.95 markup is 43%
asked
Oct 9, 2021
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
99.9k
views
The Australian flying phalanger is a marsupial flying squirrel. Its appearance, behavior, environment and diet closely resemble those of the American flying squirrel, a placental mammal. This resemblance
asked
Sep 7, 2021
Biology
middle-school
2
answers
5
votes
8.3k
views
One reason why most fossilized animals have incomplete remains is that parts like the:
asked
Aug 26, 2021
Biology
high-school
1
answer
0
votes
191k
views
A filling machine at a bottling plant fills 300 bottles of juice in 5 minutes. How many bottles can it fill in an hour?
asked
Mar 16, 2021
Mathematics
middle-school
2
answers
2
votes
50.3k
views
Question 3 of 5 Which two particles are found in an atom's nucleus?
asked
Feb 9, 2021
Biology
high-school
2
answers
4
votes
16.0k
views
To increase security on your company's internal network, the administrator has disabled as many ports as possible. Now, however, you can browse the internet, but you are unable to perform secure credit
asked
Feb 7, 2021
Computers and Technology
high-school
1
answer
5
votes
225k
views
The lungs are ______ connected by the mediastinum divided into seven lobes separated by the mediastinum divided into nine lobes
asked
Oct 14, 2020
Biology
middle-school
1
answer
4
votes
229k
views
Ali finished his history assignment in 1/4 hours. Then he completed his math assignment in 2/3 hours. What was the total amount of time Ali spent doing these two assignments?
asked
Oct 9, 2019
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
146k
views
Calculate the value of a. 2.93 1.46 1.87 1.36
asked
Jul 11, 2019
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
73.4k
views
A candle manufacturer sells cylindrical candles in sets of three
asked
May 9, 2019
Mathematics
college
1
answer
1
vote
183k
views
Explain how dadaism and surrealism reflected economic and political developments after world war 1
asked
Oct 5, 2018
Arts
high-school
1
answer
1
vote
217k
views
Which option best describes the purpose for the following type of text: a morality tale? It aims to entertain with a suspenseful plot. It aims to inform about important information. It aims to persuade
asked
Sep 13, 2018
English
high-school
1
answer
3
votes
216k
views
If a dozen eggs cost $1.35, what is the unit cost?
asked
Jul 17, 2018
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
225k
views
Only _____% of u.s. health care spending is devoted to public health activities
asked
Jan 21, 2018
Biology
high-school
1
answer
4
votes
158k
views
How can you flip a bottle and it lands correctly?
asked
May 14, 2017
Physics
high-school
2
answers
3
votes
124k
views
Wrapping paper is on sale at 3 rolls for $4.25. How many rolls can danika buy with $20
asked
Jun 1, 2016
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
221k
views
.Identify the participial phrase and the word it modifies. Running up the stairs, he glanced apprehensively behind him. Participial phrase: Word modified:
asked
May 23, 2016
English
high-school
2
answers
5
votes
106k
views
Page:
« prev
1
2
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org