menu
QAmmunity.org
Answers by AterLux
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by AterLux
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by AterLux
Filter
User AterLux
Recent activity
All questions
All answers
Could someone please do this for me I have dyslexia
answered
May 11, 2022
English
college
6
votes
159k
views
Please solve these questions it's important please
answered
May 7, 2022
Mathematics
high-school
1
vote
60.1k
views
1. For options A-E choose ALL of the expressions that are equivalent to 3(4x + 3). A. 12x +3 B. 3(3+4x) C. 43 +3 + 4x + 3 + 4x + 3 D 7.0 +6 E. 12x + 9
answered
Apr 29, 2022
Mathematics
high-school
9
votes
75.5k
views
"Instead of keeping senior citizens in elderly homes, it is better to care them at home." justify the statement.
answered
Mar 30, 2022
Health
college
3
votes
112k
views
In “Attack the Water,” Mirikitani uses water as a symbol of _____.
answered
Mar 28, 2022
English
high-school
1
vote
197k
views
Mars has ice caps containing frozen CO2 and H2O, and little to no atmosphere. It’s lack of atmosphere causes it to very hot in the day and very cold at night. Which of the following would not occurs on
answered
Mar 24, 2022
Biology
high-school
1
vote
163k
views
What is 2397 rounded to the nearest thousand
answered
Dec 19, 2021
Mathematics
middle-school
2
votes
129k
views
What is the meaning of phisycal fitness
answered
Dec 17, 2021
Health
college
3
votes
121k
views
URGENT NEED HELP LOTS OF POINTS GIVEN DUE TOMORROW
answered
Dec 11, 2021
Biology
college
1
vote
16.4k
views
Paula invited some friends to dinner and she plans to make fajitas at the grocery store she spent $2.56 on red bell peppers and $1.92 on green bell pepper if both types of bell peppers cost $1.60 per pound
answered
Aug 26, 2021
Mathematics
high-school
1
vote
164k
views
How did the physical geography of New England affect the economic activities in New England
answered
Jun 12, 2021
History
high-school
2
votes
752
views
What mountain range forms the italian peninsula’s northern border?
answered
Apr 18, 2021
Geography
high-school
5
votes
2.3k
views
I need help :( this is like super hard I dont know what the anser is
answered
Mar 7, 2021
Mathematics
high-school
6
votes
165k
views
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $33.95. What is the unit price of the pairs of gloves?
answered
Mar 2, 2021
Mathematics
high-school
2
votes
99.7k
views
What are 3 islands located in South Asia
answered
Feb 22, 2021
Social Studies
middle-school
4
votes
213k
views
Ashley squirrel, named Jackie, rides on a bicycle with a constant kinetic energy of 3.6J. The mass of combination of Jackie and the bicycle is 0.65 kg. What is the velocity of the combination of Jackie
answered
Feb 10, 2021
Physics
middle-school
1
vote
16.9k
views
Why is the study of government called political science
answered
Jan 31, 2021
History
college
2
votes
91.7k
views
Which is the solution to the equation -(5-(a+1))=9-(5-(2a-3))
answered
Nov 16, 2020
Mathematics
middle-school
2
votes
204k
views
What famous monument was dedicated on memorial day in 1922?
answered
Jul 6, 2020
Social Studies
high-school
4
votes
116k
views
Before collecting data, social researchers must identify a __________ from which to select their ___________. After that, if they want to interview ______________, sociologists must first get ______________,
answered
May 19, 2020
Social Studies
high-school
4
votes
215k
views
Page:
« prev
1
2
3
next »
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org