menu
QAmmunity.org
Answers by Andy Mardell
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Andy Mardell
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Andy Mardell
Filter
User Andy Mardell
Recent activity
All questions
All answers
Find the unit rate. $1.12 for 8.2 oz
answered
May 9, 2017
Mathematics
middle-school
0
votes
123k
views
Consider solving the equation for x. 3(3x + 4) - 5 = ax + b Which statements are true about the solution to the equation when substituting values for a and b as specified? Select all that apply. A. If
answered
Mar 29, 2017
Mathematics
middle-school
7
votes
128k
views
Which expression can be used to determine the reference angle for an angle, x, measuring 150°?
answered
Mar 20, 2017
Mathematics
high-school
7
votes
11.3k
views
What two numbers multiply to 6 and add to 8
answered
Mar 19, 2015
Mathematics
high-school
6
votes
17.6k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org