menu
QAmmunity.org
Answers by Algrebe
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Algrebe
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Algrebe
Filter
User Algrebe
Recent activity
All questions
All answers
If a 16-ounce box of candy costs $8.95, how much does one ounce cost? Round your answer to the nearest cent.
answered
Jan 3, 2019
Mathematics
high-school
0
votes
38.2k
views
Who served first as secretary of state, and later he was appointed as chief justice of the supreme court? James Madison Aaron Burr John Marshall Thomas Jefferson
answered
Dec 20, 2018
History
middle-school
5
votes
152k
views
Members pay a $48 membership fee each year. The literal equation c = 48y + 0.99n represents the total cost c for a person who is a memeber of the music club for y years and who download n songs. Solve
answered
Jul 26, 2018
Mathematics
high-school
4
votes
125k
views
The context of a piece of writing is the
answered
Jun 24, 2018
English
high-school
3
votes
183k
views
22 and 1/5 as a decimal
answered
Jun 15, 2018
Mathematics
middle-school
3
votes
55.5k
views
Is 1/5 and 10/20 eqivalent
answered
Mar 27, 2018
Mathematics
middle-school
6
votes
98.1k
views
Paragraph of my mum in french with translation in english aswell please?
answered
Apr 27, 2017
French
high-school
5
votes
149k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org