menu
Qammunity.org
Answers by Aleeee
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Answers by Aleeee
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Aleeee
Filter
User Aleeee
Recent activity
All questions
All answers
Illegally drawing district lines to favor one political party is called
answered
Dec 28, 2019
Social Studies
high-school
0
votes
26.7k
views
George studied 3/4 of an hour on Monday and 7/8 of an hour on Tuesday. How long did he study altogether on both days?
answered
Nov 18, 2019
Mathematics
middle-school
1
vote
124k
views
Michele runs a 5K race, and becomes fatigued. In this activity, what type of tissue has most likely experienced the fatigue? cardiac muscle tissue epithelial tissue skeletal muscle tissue connective tissue
answered
Aug 6, 2018
Biology
middle-school
0
votes
148k
views
Unit rates $8.43 for 3 pounds
answered
Jul 22, 2018
Mathematics
middle-school
6
votes
101k
views
why did the framers of the constitution stipulate that federal judges be appointed rather than elected and serve for life?
answered
Jul 15, 2018
History
high-school
0
votes
38.8k
views
The answer to this question
answered
Jul 3, 2018
Arts
high-school
6
votes
165k
views
The volume of an object is the amount of space it takes up
answered
Apr 12, 2018
Physics
middle-school
3
votes
193k
views
How did odysseus reveal himself during the challenge?
answered
Mar 27, 2018
English
high-school
4
votes
122k
views
A sign says that the price marked on all music equipment is 30% off the original price. You buy an electric quite for the sale price of 315$. What's the original price
answered
Feb 13, 2018
Mathematics
middle-school
5
votes
169k
views
K - ( -3 ) = 12 how to solve⬆
answered
Apr 8, 2017
Mathematics
high-school
7
votes
15.1k
views
which statement describes the graph of f(x) = 4x2 20x 25? the graph does not intersect the x-axis. the graph touches the x-axis at (–2.5, 0). the graph intersects the x-axis at (–0.4, 0) and (0.4, 0).
answered
Mar 22, 2017
Mathematics
high-school
2
votes
64.4k
views
Raphael paid $477 for a camera during a 25% off sale. What was the camera's regular price
answered
Feb 29, 2016
Mathematics
high-school
3
votes
124k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Search Qammunity.org