menu
QAmmunity.org
Answers by Albuvee
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Answers by Albuvee
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Answers by Albuvee
Filter
User Albuvee
Recent activity
All questions
All answers
Xpress each ratio as a unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary. $3 for 6 cans of tuna a. $1.25/can c. $2.00/can b. $18.00/can d. $0.50/can
answered
Feb 20, 2018
Mathematics
high-school
2
votes
46.4k
views
One sunny afternoon, a young boy walked in the canyon near his home. As he walked, he dreamed of a time when he would be old enough to go with his father to hunt and tame the beautiful horses that roamed
answered
Feb 2, 2018
English
middle-school
3
votes
148k
views
which of the following comparisons is false 4 liters< 1 gallon, 1 foot< 1 meter, 25 grams< 1 ounce, 10 kilometer< 9 miles
answered
Nov 1, 2017
Mathematics
high-school
2
votes
206k
views
taking the first letter of a word in a list of items and using those letters to spell a name or thing is called a
answered
Sep 9, 2017
English
high-school
6
votes
225k
views
If Ted wants to buy a house and believes that interest rates will rise, he should __________. a.) apply for a fixed-rate mortgage b.) apply for an adjustable-rate mortgage c.) use his credit card d.) wait
answered
Nov 18, 2016
Social Studies
high-school
1
vote
7.1k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
7.8m
questions
10.4m
answers
Search QAmmunity.org