menu
QAmmunity.org
Questions by Alan Kent
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Questions by Alan Kent
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Questions by Alan Kent
Filter
User Alan Kent
Recent activity
All questions
All answers
Mrs. Pine took tennis lessons. She traveled 15 miles one way at an average cost of $0.45 per mile. Her racket cost $84, balls cost 15.50, shoes cost $47.00, her warm-up was $32, and her shorts were on
asked
Nov 28, 2018
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
205k
views
Someone please help fast
asked
Jul 15, 2018
History
college
1
answer
1
vote
1.3k
views
Maria had $24.60 to spend on three pencils. After buying them she had $14.46. How much did each pencil cost
asked
May 11, 2018
Mathematics
middle-school
2
answers
0
votes
2.4k
views
A family plans to take a trip in 2 years that will cost about 6,000 how much money should the family save each month to pay for the trip
asked
Apr 1, 2018
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
222k
views
Write a real-word problem that involves finding the product of 3/4 and 1/8
asked
Jun 1, 2017
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
214k
views
The cost of a disc holder is 25p. John has £15 to spend what is the greatest number of compact disc holders can john buy for £15?
asked
Mar 1, 2016
Mathematics
high-school
2
answers
2
votes
235k
views
Page:
« prev
1
2
3
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Search QAmmunity.org