179k views
1 vote
If you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

1 Answer

7 votes

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Explanation:

User Sebastian Kirsche
by
6.1k points