77.5k views
4 votes
Misti bought a package of three T-shirts for $18.75. What is the unit price per T-shirt? A $6.25 C $12.50 B $6.50 D $15.75

User Appsecguy
by
4.4k points

1 Answer

3 votes

Answer: 6.25

Step-by-step explanation: simple division

User Bhas
by
5.2k points