44.1k views
0 votes
If 12 snickers bars cost $8.40, how much does one bar cost?

User Colemik
by
7.0k points

1 Answer

3 votes

Answer:

70¢

Explanation:

$8.40/12 bars equals $0.70

User Anne Gunn
by
6.8k points