A) A grocery store sells bags of oranges in two different sizes. The six pound bag is $7. The eight pound bag is $9. Which cost less?
B) A grocery store sells bags of oranges in two different sizes. The six pound bag is $7. What is the cost per pound?
Thank you so much for whoever awnsers this.☺️