15.3k views
5 votes
Ronda purchased a dozen tamales for $15. What is the price per unit?

User Eveningsun
by
7.3k points

2 Answers

1 vote
12 x ? = 15
15 divided by 12 = £1.25
User Rohit Garg
by
7.8k points
6 votes

Answer:

I think it is 0.08

Explanation:

User Caspii
by
7.3k points