menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
What is the unit rate for the cereal when it is 3/$10? A $3/box B $3.30/box C $3.33/box D $3.67/box
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
What is the unit rate for the cereal when it is 3/$10? A $3/box B $3.30/box C $3.33/box D $3.67/box
asked
Feb 22, 2021
188k
views
1
vote
What is the unit rate for the cereal when it is 3/$10?
A $3/box
B $3.30/box
C $3.33/box
D $3.67/box
Mathematics
high-school
Kenny Rullo
asked
by
Kenny Rullo
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
7
votes
I hope im right when I say I think it’s C
Mahendra Kamble
answered
Feb 28, 2021
by
Mahendra Kamble
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org