148k views
4 votes
Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mixed priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of spaghetti sauce mix?

2 Answers

3 votes

Answer:$.43

Explanation:

1.29/3

User Darina
by
5.4k points
3 votes

Answer: 43c

Step-by-step explanation: 1.29/3=0.43

User IDou
by
5.5k points