197k views
3 votes
A 4-quart container of window cleaner costs $10.08. What is the price per cup?​

User Bello Tomi
by
7.4k points

1 Answer

1 vote

Answer:

2.54

Explanation:

10.08/4 = 2.54

User Gras Double
by
7.1k points