224k views
1 vote
10 pounds of flour cost $8. How much does 40 pounds of flour cost? What is the cost per pound of flour?

1 Answer

2 votes

Answer: 1.25

Find my question since I had this question and look at the answer ok

Step-by-step explanation:

I hope my answer helps you out have a great day

User Yes Barry
by
5.5k points