35.1k views
0 votes
Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she payed $4.98. What is the cost per can of soda?

The cost of each can of soda is $
i need this quik and now

Ian purchased cans of soda for a party he was having. For every 12 cans of soda she-example-1

1 Answer

2 votes

$.40

Explanation:

if you want the full one it's .415

User Leonardo Deleon
by
7.1k points