menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Phyllis spent $4.20 on 24 pencils at the store. What is the price per pencil? Group of answer choices $0.17 $3.96 $0.18 $4.44
asked
Feb 14, 2021
149k
views
0
votes
Phyllis spent $4.20 on 24 pencils at the store. What is the price per pencil?
Group of answer choices
$0.17
$3.96
$0.18
$4.44
Mathematics
high-school
Puneet Sharma
asked
by
Puneet Sharma
4.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
$0.18
Explanation:
EmptyStack
answered
Feb 19, 2021
by
EmptyStack
5.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org