149k views
0 votes
Phyllis spent $4.20 on 24 pencils at the store. What is the price per pencil?

Group of answer choices

$0.17

$3.96

$0.18

$4.44

1 Answer

2 votes

Answer:

$0.18

Explanation:

User EmptyStack
by
5.2k points