27.7k views
4 votes
It costs $11 for $15 granola bars.

What is the unit price, in dollars per granola bar, rounded to the nearest hundredth

User Dracony
by
6.7k points

1 Answer

4 votes
you mean it cost $11 for 15 of them ?
User Danyx
by
6.3k points