18.0k views
1 vote
If 9 bottles of soy sauce cost $32.85 and the price of each bottle is the same, how much does each bottle cost?

User Amr Lotfy
by
8.1k points

2 Answers

4 votes

Answer:

$3.65

Explanation:

this is easy lol

User JorelC
by
7.2k points
6 votes

Answer:

$3.65

Explanation:

32.85/ 9 = $3.65

User Dehamzah
by
8.3k points