menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
*/ Dunkin donuts is selling a 12 muffins for $3.60. What is the unit price per muffin? ***
asked
Mar 8, 2021
70.6k
views
2
votes
*/ Dunkin donuts is selling a 12 muffins for $3.60. What is the unit price per muffin? ***
Mathematics
high-school
Cherrun
asked
by
Cherrun
5.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
0.3 because 12 divided by $3.60 is $0.03
Colonder
answered
Mar 10, 2021
by
Colonder
5.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
Answer:
0.3
Explanation:
3.60 divided by 12
Dominguez
answered
Mar 13, 2021
by
Dominguez
5.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Other Questions
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
Solve for h 3h=7(2/7-3/7h)-10
1/7 + 3/14 equivalent fractions
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org