70.6k views
2 votes
*/ Dunkin donuts is selling a 12 muffins for $3.60. What is the unit price per muffin? ***

User Cherrun
by
5.3k points

2 Answers

4 votes
0.3 because 12 divided by $3.60 is $0.03
User Colonder
by
5.5k points
6 votes

Answer:

0.3

Explanation:

3.60 divided by 12

User Dominguez
by
5.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.