Answer:
$2.13
Explanation:
If she paid $25.56 for a total number of 12 gallons, then you need to divide 25.56 by 12, and you will get 2.13. Meaning each gallon cost $2.13.
You can also check your answer by multiplying 2.13 by 12.
9.4m questions
12.2m answers