104k views
1 vote
3. Find the unit rate of each and then state which is the better buy. A) 18 oz of

peanut butter for $4.75 or B) 40 oz of peanut butter for $11.29
Now we

User MadH
by
5.5k points

1 Answer

2 votes

Answer:

Explanation:

youfyuihbgfctdr6yiukhbgtyu

User Shabarinath Volam
by
4.5k points