menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
3. Find the unit rate of each and then state which is the better buy. A) 18 oz of peanut butter for $4.75 or B) 40 oz of peanut butter for $11.29 Now we
asked
Jun 28, 2021
104k
views
1
vote
3. Find the unit rate of each and then state which is the better buy. A) 18 oz of
peanut butter for $4.75 or B) 40 oz of peanut butter for $11.29
Now we
Mathematics
high-school
MadH
asked
by
MadH
5.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
2
votes
Answer:
Explanation:
youfyuihbgfctdr6yiukhbgtyu
Shabarinath Volam
answered
Jul 2, 2021
by
Shabarinath Volam
4.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.2m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
Which property is shown in the problem below? -8(x-3y-9) = -8x+24y+72 A the associative property B the commutative property C the distributive property D the division property ASAP
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org