70.3k views
4 votes
1. Four bags of chips cost $6. 1. What is the cost per bag? 2. At this rate, how much will 7 bags of chips cost?​

User Hedi
by
7.5k points

1 Answer

7 votes

Answer:

$1.50 dollars per bag and at that rate it would be $7.50 for 6 bags of chips

Explanation:

User Johan Dettmar
by
8.4k points

No related questions found