51.2k views
4 votes
A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?

$0.02
$0.19
$3.78
$5.26

User CtheGood
by
5.0k points

2 Answers

3 votes

Answer:

i think its .19 hope it helps

Explanation:

User Zongweil
by
5.9k points
5 votes

Answer:

5.26

Explanation:

just add 0.02 0.19 3.78 5.26 the subtract 5.26 and 3.99

User Frank Yucheng Gu
by
5.1k points