menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of grapes
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of grapes
asked
May 24, 2021
151k
views
0
votes
Dylan buys 3.2 pounds of grapes for $2.56. What is the price per pound of grapes
Mathematics
high-school
Eike Pierstorff
asked
by
Eike Pierstorff
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
The Answer To This Question Is $0.64/lb
Chamly Idunil
answered
May 30, 2021
by
Chamly Idunil
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org