Answer: $4.12
Step-by-step explanation: For every gallon the unit rate is $4.12 per gallon.
Hope this helped!
Answer:
$4.12
Explanation:
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
5.7m questions
7.4m answers