205k views
1 vote
HELP ME PLZZZZZZZZ HELP

HELP ME PLZZZZZZZZ HELP-example-1
HELP ME PLZZZZZZZZ HELP-example-1
HELP ME PLZZZZZZZZ HELP-example-2
HELP ME PLZZZZZZZZ HELP-example-3
User Neil Foley
by
5.6k points

1 Answer

4 votes

Answer:

Explanation:

Bob's deal : 11/10= 1.1 dollars per bagel

Danny's bagel=3/4=0.75 dollars per bagel

Danny's deal is better the price is lower

2- fraction : 11/10>3/4

1.1>0.75 the lower the price the better

3- Danny's deal is better because the price of 10 bagels=7.5 dollars

User Marshall Shen
by
5.4k points