83.4k views
0 votes
A product at the grocery store is priced $12.84 for 6 ounces. What is the cost per ounce?

User Gianfra
by
4.5k points

1 Answer

4 votes

Answer:

Explanation:

$12.84/6 = $2.14 per ounce

User Krico
by
4.6k points