162k views
1 vote
S. Determine which is the best buy. Show calculations and explain your answer Ed's Bagels 4 for $.89 Best Bagels Only $1.39 for 6​

1 Answer

3 votes

Answer:

eds bageles are $.22 per bagel and best bagels are $.23 per bagel.

Explanation:

User Pravid
by
5.0k points