Answer:
2.23kg
Explanation:
If you can get 1 kg for $4.50. You can perform a ratio to find out how much you get for $10.
1/4.50=x/10
.2222222=x/10
multiply the 10 on both sides
x=2.23 kg for $10
8.6m questions
11.3m answers