Answer:
$1.50
Explanation:
The cost of 5 daily fares is ...
5($4.25) = $21.25
The difference between that and the cost of a pass is ...
$21.25 -19.75 = $1.50
You can save $1.50 per week by buying the pass.
5.1m questions
6.7m answers