Answer:
11 times
Explanation:
So if you look at the point where the line is on two real numbers at the top of the grid, it shows that it cost $10 for every 5 rides. So if you find the unit rate, divide 10 by 5 to see how much each ride cost, you get that each ride cost $2. Then just divide $22 by $2 and you get 11. Hope this helps, comment if you need more help