Answer:
least expensive is 15 oz for $2.59
Explanation:
To find the least expensive, let us find the least amount to pay
15 oz for $2.59
$2.59/15 oz = $0.17266
$3.79/20 oz =$0.1895
so, $2.59 for 15 oz is less expensive
5.6m questions
7.3m answers