145k views
19 votes
A 64-ounce bottle costs $3.45. What is the cost per ounce? Round answer to the nearest cent.

User TaouBen
by
7.7k points

1 Answer

2 votes

Answer:

$0.05

Explanation:

3.45 divided by 64

User Rose Perrone
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories