145k views
19 votes
A 64-ounce bottle costs $3.45. What is the cost per ounce? Round answer to the nearest cent.

User TaouBen
by
7.2k points

1 Answer

2 votes

Answer:

$0.05

Explanation:

3.45 divided by 64

User Rose Perrone
by
7.5k points