209k views
3 votes
Jill bought 8 pounds of blueberries for $13.04. How much did
she pay per pound?​

1 Answer

3 votes

Answer:

1.63

Explanation:

bcuz 13.04 divided by 8 is 1.64

User Mbgda
by
7.8k points