17.0k views
4 votes
A 13-ounce box of cereal sells for $3.25. An 18-ounce box of cereal sells for $3.60. Which statement describes the difference in the unit prices of the two boxes of cereal?

User Kayjtea
by
6.2k points

1 Answer

4 votes

Answer:Is there a answer choice?

Explanation:

User Soliah
by
6.6k points