This is an incomplete question, here is a complete question.
Hannah walked 0.75 of a mile between 7:35 a.m. and 7:47 a.m. At what speed in miles per hour, did she walk during this time interval.
Answer : The speed in miles per hour she walk during this time interval is, 227.3 mile/hr
Step-by-step explanation :
Given:
Distance = 0.75 mile
Time interval = 7:35 a.m. and 7:47 a.m
Time = 12 seconds = 0.0033 hr
conversion used : (1 hr = 3600 s)
Formula used:



Therefore, the speed in miles per hour she walk during this time interval is, 227.3 mile/hr