228k views
2 votes
A 2-gallon bucket of paint costs $69.44. What is the price per cup?

User Phlogratos
by
6.8k points

1 Answer

4 votes

Answer:

$2.17

Explanation:

User Sean Aitken
by
7.3k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.