216k views
4 votes
What store has the best deal? Write in minutes.

Store A: $25 for a 45 minute lesson.
Store B: $30 for a 1 hour lesson.
Store C: $45 for a 1.5 hour lesson.
Store D: $80 for three 1 hour lessons.

1 Answer

1 vote
The answer is D because you are getting 3 one hour lessons instead of paying more for the others for more time
User Ptitaw
by
4.7k points