Answer:
81 mm from the center
Step-by-step explanation:
5.67g = 0.00567 kg
33.3 revolutions per minute = 33.3 (rev/min) * 2π (rad/rev) * (1/60) (min/sec) = 3.487 rad/s
The weight of the coin is product of mass and gravitational acceleration g = 9.81m/s2
W = mg = 0.00567 * 9.81 = 0.0556 N
Which is also the normal force of the record acting back on the coin to balance it.
Them the static friction is product of normal force and friction coefficient

For the coin to NOT slip off, its centripetal force should at most be equal to the static friction

Newton's 2nd law

The centripetal acceleration is the product of squared angular velocity and radius of circular motion

or 81 mm