106k views
20 votes
Jill bought 3 pints of blueberries for $3.02 each. What is the best estimate of how much Jill spent

User Artif
by
6.1k points

1 Answer

8 votes

Answer: 9.06

Explanation:

Do; 3.02+3.02+3.02

This adds up to 9.06

User Manushi
by
6.1k points