menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A dozen large muffins cost $7.99. How much does each muffin cost?
asked
Mar 19, 2022
232k
views
5
votes
A dozen large muffins cost $7.99.
How much does each muffin cost?
Mathematics
college
Zenofsahil
asked
by
Zenofsahil
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
First answer is the same thing I got
Dave Andersen
answered
Mar 21, 2022
by
Dave Andersen
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
1
vote
Answer:
1.501877347
Explanation:
estamate or whaever u need to do
Theodore Brown
answered
Mar 23, 2022
by
Theodore Brown
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 8, 2024
200k
views
Audrey's mother bought a dozen muffins. There were 4 blueberry muffins, 4 chocolate chip muffins, and 4 banana nut muffins in the box. Audrey's mother ate a chocolate chip muffin. What is the probability
Sungah
asked
Jan 8, 2024
by
Sungah
9.1k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
200k
views
asked
Jun 18, 2016
198k
views
Part of nicole pumpkin muffin recipe is shown. how many cups of flour are needed to make 5 dozen muffins
Tessier
asked
Jun 18, 2016
by
Tessier
7.2k
points
Mathematics
high-school
2
answers
0
votes
198k
views
asked
Apr 21, 2017
92.4k
views
A muffin recipe calls for 3/4 cups sugar for 3 dozen muffins. How much sugar will you use to make 8 dozen?
Magnus Akselvoll
asked
Apr 21, 2017
by
Magnus Akselvoll
7.6k
points
Mathematics
college
2
answers
3
votes
92.4k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org